Hicri Sene Başı Duası


OKUNUŞU


Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdülillâhi rabbil âlemin. Vessalâtü vesselâmu alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allâhümme entel ebediyyül qadîm. El hayyül kerîm. El Hannânül Mennân. Ve hâzihî senetün cedîdeh. Es-elüke fîhel ısmete mineşşeytânirracîmi ve evliyâih. Vel avne alâ hâzihinnefsil emmârati bissû. Vel iştiğale bima yugarribunî ileyke ya Kerîmu ya Zel celâli vel ikrâm. Bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihî ve ehli beytihî ecmaîn. (3 Kere)

Diğer Bir Dua

OKUNUŞU

Allâhümme hâzihi senetün cedîdeh. Ve entel melikül qadîm. Es-elüke hayra hâ ve hayra mâ fîhâ. Ve eûzü bike min şerri hâ ve şerri mâ fîhâ. Ve estekfîke meûnetehâ ve şuğlehâ. Yâ zel celâli vel ikrâm.

Uyarı
Buradaki sayfalar 2017 dergisinden alınmıştır, yazan tarihler 2017'ye aittir. Bu sene (2018) Muharrem ayının ilk günü 11 Eylül'dür.
Anahtar Kelimeler : cübbeli ahmet hoca, hicri sene başı duası, muharremin ilk günü duası, muharrem ayının ilk gününün duası

Soru sormadan önce Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz atın.